top of page
bym.ön kapak.jpeg

 

 

 

Bilimsel kanıtlar neyi destekliyor?

Tanrısal yaratılışı mı, Tanrısız evrimi mi,

yoksa bunların ortasındaki bir şey mi?

bym.arka kapak.jpeg

Minnesota Üniversitesi'nden doktora sahibi olan Henry M. Morris, on üç yıl Virginia Teknoloji Enstitüsü ve Devlet Üniversitesi'nde (Virginia Polytechnic Institute and State University) inşaat mühendisliği bölüm başkanlığı yaparken hidroloji mühendisliği dersleri de verdi. Bilim dünyasında 40'tan fazla eser kazandırdı. 1970 yılında Yaratılış Araştırma Enstitüsü'nü (Institute for Creation Research, www.icr.org) kurarak başkanlığını emekli oluncaya kadar sürdürdü. Yaratılış Araştırma Enstitüsü'nde görev alan bilim adamları, konuyu ayrıntılı biçimde araştırıyor ve ünlü bilim adamlarının çok ilginç bulgularına da yer veriyorlar.

Bu kitap, ister Müslüman, ister Hıristiyan, ister Ateist olsun, bu konuyu araştırmak isteyen herkes için çok önemli bir bilgi kaynağıdır. Bilimsel yasaların gerçekten hangi dünya görüşünü desteklediği konusunda belki de farklı düşünüyorsunuz; ama bu derin konuyu araştırmak için elinizdeki kitabı kesinlikle yararlı, düşündürücü ve güvenilir bulacaksınız. 

Kitabın sonundaki yirmi sayfalık Konular Dizini çok kapsamlıdır. Orada arkeoloji, dinozorlar, DNA, fosiller, ve radyometrik yaş ölçümü gibi önemli konular bulunur. 

bottom of page